среда, 20 февраля 2013 г.

Без вини винуватий. Чи отримають за новим КПК невиннозасуджені до довічного позбавлення волі шанс на перегляд справи?

До уваги всіх "покращувачів" і "реформаторів" Кримінального процесуального кодексу України, а також нардепів, які голосували за цей "новий" кодекс, і всіх небайдужих юристів, журналістів тощо. Починаємо публікацію листів від засудженних не за свої злочини в"язнів. Будемо публікувати листи тільки тих, чиї історії ми перевірили, і хто згідно вироків судів отримав 15 років позбавлення волі або більше (в т.ч.пожиттєве ув"язнення) за те, чого не коїв.   Знайомтесь, Микола Слівоцький, засуджений за подвійне вбивство, якого не вчиняв.    
На досудовому слідстві слідчі прокуратури тримали його просто в ямі на ІВС біля 3-ох місяців у Вознєсєнському РВ ГУ МВС України в Миколаївській обл.(а не в СІЗО, як цього вимагає закон), вибиваючи від нього "явку" по двох нерозкритих міліцією тяжких злочинах - вбивствах жінок, яких Слівоцький не скоював. Проте за повної відсутності доказів по справі Миколаївський обл.суд засудив 20-річного Миколу С., батька маленької дитини, на довічне ув"язнення. 
Про цю справу в усіх деталях ми дізналися від оперуповноваженого, який брав участь у катуваннях Слівоцького, і в якого психіка не витримала і він в решті-решт зважився про все це розказати. Цю справу досліджувала і перевіряла в деталях команда журналістів ТРК України "Говорить Україна" Олексія Суханова, з виїздом на місце. Відзняли чудовий матеріал! Навіть і вбивцю справжнього знайшли.
Але Коля Слівоцький - досі сидить за гратами в Бердичівській колонії, відбуваючи довічний термін, а його 10-річна донька страждає без батька.
 
 p.s. У даних в"язнів немає жодних реальних шансів на перегляд їхніх справи за новим КПК. Всі підстави для перегляду справи (зазначені в главі 34 нового КПК) - це підстави із області фантастики. Простіше на Луну злітати. За новим КПК у Колі Слівоцького - жодного шансу на перегляд. Це нормально в цивілізованому суспільстві? Законно?Справедливо? 
Скільки таких миколаїв сливоцьких в Україні? Хто небудь рахував? Хто небудь намагався замислитись над цим? Адже решітка - це дуже відносна річ. Сьогодні ти тут, а завтра - вже по іншу сторону.

Комментариев нет:

Отправить комментарий